  • Proface PFXGP4402WADW HMI
Proface PFXGP4402WADW HMI
Minimum Order Quantity : 1 Pieces
Delivery Time : 1 Days
Proface PFXGP4402WADW HMI Price & Specifications
Usage & Applications Industrial automation HMI
Rated Voltage 24V DC
Rated Current 0.55A (typical at 24V DC)
Power Rating 14W (typical)
Phase DC
Operating Temperature 0 to 50A C
Material Plastic enclosure
Frequency N/A (DC powered)
Display Type TFT LCD Touchscreen
Conductor Copper (dependent on interface cabling)
Cable Type Dependent on interface used (Ethernet/Serial/USB)
Supply Ability 10 Per Day
Sample Policy Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer
Sample Available Yes
Packaging Details Box
Main Domestic Market All India, All India
FOB Port FOB Port
Delivery Time 1 Days
About Proface PFXGP4402WADW HMI Detail
ProfacePFXGP4402WADWHMI Distributor, Dealer, Supplier Price in India.
We areDealer, Supplier, Distributor of ProfacePFXGP4402WADWHMI in India,Proface HMI, etc.
Product Overview
Model:PFXGP4402WADW
Brand: Proface
Proface HMI
Models:
PFXGP4114T2D, PFXGP4115T2D,PFXGP4116T2D, PFXGP4402WADW, PFXGP4502WADW
Advanced Display and Touch Performance
Connectivity and Seamless Integration
Durability and Versatile Application
FAQ's of Proface PFXGP4402WADW HMI:
Q: How do I replace the backlight on the Proface PFXGP4402WADW HMI?
Q: What is the operating process of the PFXGP4402WADW HMI in industrial automation?
Q: Where can I use the Proface PFXGP4402WADW for maximum benefit?
Q: What are the main usage and application areas of this HMI model?
Q: How does the IP65f front panel protection benefit users?
Q: What are the connectivity options available on the PFXGP4402WADW?
More Similar Proface PFXGP4402WADW HMI Products
Proface PFXET6400WAD HMI
Proface PFXET6400WAD HMI
Usage & Applications : Industrial Automation, Machine Control
Rated Voltage : 24V DC
Rated Current : 0.7A
Power Rating : 16W max.
Phase : Single Phase
Usage & Applications : Industrial Automation, Control Panel, Machine Interface
Rated Voltage : 24 V DC
Rated Current : 0.8 A
Power Rating : 19 W max.
Phase : Single Phase
Proface PFXGP4116T2D HMI
Proface PFXGP4116T2D HMI
Usage & Applications : Human Machine Interface for industrial automation
Rated Voltage : 24V DC
Rated Current : 0.43 A
Power Rating : 10.3 W (typical)
Rated Voltage : 24 V DC
Rated Current : 0.44 A
Power Rating : Approx. 10.5 W (typical)