  • AUTONICS TCN4H-24R Temperature Controller
  • product
  • product
Minimum Order Quantity : 20 Pieces
Delivery Time : 1 Days
AUTONICS TCN4H-24R Temperature Controller Price & Specifications
Weight Weight
Voltage Voltage
Usage Industrial
Temperature Range Temperature Range
Product Type AUTONICS TCN4H-24R
Power Power
Operate Method Operate Method
Material Material
Internal Size Internal Size
Interior Material Interior Material
Insulation Material Insulation Material
Humidity Range Humidity Range
Humidifying System Humidifying System
Heating System Heating System
External Size External Size
Exterior Material Exterior Material
Dimension (L*W*H) Dimension (L*W*H)
Dehumidifying System Dehumidifying System
Cooling System Cooling System
Controller System Controller System
Color Color
Classification Classification
Circulation System Circulation System
Capacity Capacity
Application Application
Supply Ability 100 Per Day
Sample Policy Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer
Sample Available Yes
Packaging Details Box
Main Domestic Market All India
FOB Port FOB Port
Delivery Time 1 Days
Certifications Certifications
About AUTONICS TCN4H-24R Temperature Controller Detail
Autonics TCN4H-24R Temperature Controller Authorised Distributor, Dealer, Supplier in India.
Product Overview
Model : TCN4H-24R
Brand : Autonics
Specification -TCN4H-24R.
We also stock various make proximity sensors are common, reliable, and durable solutions for applications requiring non-contact detection. We are supplier of various types of Sensor like Full Metal, Long distance, Spatter resistance, Rectangular, Rectangular Flat, Long Sensing Distance, Standard, Non Shield, Shield, Flush, Non Flush, Diameter, Sensing Distance, 1.5 mm, 2 mm, 4 mm, 5 mm, 7 mm, 8 mm, 10 mm, 14 mm, 15 mm, 20 mm, 25 mm, 50 mm, AC 2-wire, DC 2-wire, DC 3-wire, Cable, Cable Connector, Connector, Power Supply, Loop powered type 12 - 24 VDC, 12 - 48 VDC, 100 - 240 VAC, Long Body, Standard, Output Type, Normal Close, Front sensing, Upside sensing, Normal Open, NPN, PNP, Housing Size,17-17-36 mm.We deal with hundreds of Industry leading sensor brands.